24 Erzincan Cami ısıtma ve Halı altı ısıtma

24 Erzincan Cami ısıtma ve Halı altı ısıtma

Erzincan cami ısıtma sistemleri

Erzincan cami ısıtma ve halı altı ısıtma sistemlerinde uzun ömürlü ve kullanışlı olan sistem Karbon film ısıtıcılardır. Erzincan karbon film ısıtıcılar ile uygulama yapıldığında caminin tamamı homojen bir şekilde ısınarak hedeflenen bölgelerin ısınarak verim artırılmış olur ve yüksek faturalardan tasarruf edilmiş olur.

Erzincan yerden ısıtma yapılırken, tercih nedenlerinden biride camide ısıtılacak alanın fazla olmasındandır.. Günümüzde cami ısıtma sistemlerinde kalorifer ve klimalarla ısınma sağlanmaktadır bu da çok fazla elektrik ve doğalgaz tüketmekte ve verim alınamamaktadır. Karbon film ısıtıcı sayesinde ısı birebir hissedildiği için verim de oldukça yüksektir.

Erzincan Cami Alttan Isıtma

Erzincan cami alttan ısıtma sistemlerinde kullanılacak olan karbon film ısıtma teknolojisi güney köreden ithal olarak gelmektedir. Alttan ısıtma uygulanırken sadece cemaatin saf durduğu alana yapıldığından verim fazladır. Cami ısıtma sistemi kurulurken mutlaka cami ısıtma kontrol panosu takılmalıdır aksi taktirde Mimar ısıtma kontrol panosu olmayan camiler için garanti vermemektedir.

Cami ısıtma panosundan vakitler bir defaya mahsus ayarlanır ve diğer zamanlarda pano sistemi otomatik olarak Erzincan namaz vakti geldiğinde otomatik olarak belirlediğiniz saflar açılır ve siz gelmeden ortam sıcacık olur. Camilerde sadece kullanılan ısıtıldığından dolayı diğer alanlar ısınmadığı için ortam hem güzel olur hem de çok yüksek seviyede elektrik tasarrufu sağlanmış olur.

Erzincan Cami Isıtma Kontrol Panosu

Namaz bittikten sonra yine müdahale etmeden gidebilirsiniz. Çünkü sistem otomatik olarak kapatacaktır. Erzincan yerden ısıtma yapılırken zeminden gelen soğuğu kesmek için yalıtım malzemesi mutlaka kullanılmalıdır. Buna örnek vermek gerekirse firmamız bunun için cami halı altı keçesi kullanmaktadır. Cami ısıtması yapıldığında tüm emniyet tedbirleri alınmalıdır bu da cami ısı kontrol panosu ile mümkündür.  Erzincan ve çevresinde bulunan camilerimizi en uygun fiyatlara halı altı ısıtma yapıyoruz. Erzincan yerden ısıtma sistemlerinde karbon film kullanımının en önemli nedenlerinden biriside istenilen saf ve uzunlukta alanın ısıtılması ekstra oluşacak elektrik sarfiyatın önüne geçilmiş ve de israfı önlemiş oluruz.

Erzincan Halı Altı Isıtma Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Erzincan halı altı ısıtma sistemi yapılırken kullanılan ürünlerin belgelerinin olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Bu belgelere örnek olarak tse ve ce belgelerini ayrıca varsa test belgeleri olursa çok daha güzel olur. Erzincan cami ısıtma, yapıldığında serilen filmler mutlaka yere yapıştırılmalı ve uygun kesitte kablo bağlantısı yapılmalıdır ve kapatmalarda mutlaka polipropilen bant kullanılmalıdır. Erzincan  Cami ısıtma panosu mutlaka caminin boyuna bakılmaksızın takılmalıdır. Erzincan cami ısıtma sistemini yapan firma mutlaka size yaptığına dair belge fatura ve servis garanti belgesi vermelidir.

Erzincan Cami Yerden Isıtma

Erzincan cami yerden ısıtma yapılırken kullanılan filimler 80cm eninde 240watt gücünde olduğu için sadece diz kapaklarına kadar ısı sağlanır ve diğer alanlarda sağlanmaz bu da elektrik tüketimini azaltır.

Karbon film ısıtıcılar diğer ısıtıcılara nazaran daha uzun ömürlüdür. Ayrıca cami ısıtma panosuyla kullanıldığı sürece 20-25 yıl arası ömrü vardır.

En Ekonomik Cami Isıtma ve Halı Altı Isıtma Sistemleri

Erzincan cami halı altı ısıtıcı sayesinde cami cemaatleri ekonomik bir şekilde ısınırlar. Namaz vakitlerinden 15 dakika önce cami ısı kontrol panosundan otomatik olarak açılması cemaat gelmeden halının üzerinde ısı hissedilmiş olur. Sistem elektronik termostat kontrollüdür ve belirlenen ısıya ulaştığı zaman otomatik olarak elektrik akımını keserek kontrol altına alır.

Karbon film ısıtıcılar ile Erzincan cami ısıtma filmi ’nde kullanılan teknoloji sayesinde homojen ısı dağılımı yapılarak kısa sürede tüm yüzeyde aynı sıcaklık elde edilir. Karbon-gümüş karışımı yüksek nano teknoloji ürünüdür. Halı altı ısıtıcılarda karbon tozu tüm yüzeyde olduğu için, her noktasında bir dakika içinde aynı sıcaklık elde edilir.

Yüksek Nano Teknoloji

Yüksek teknoloji, cami ve halı altı ısıtma ürünü Erzincan Cami ısıtma sisteminin kurulumu için inşaat çalışması, kırma, dökme, delme gibi bir çalışma yapılmadan lokal olarak sadece eğer varsa sadece halıyı kaldırarak keçenin üzerine direk serilir ve yere bantla yapıştırılır elektrik bağlantıları lehimlenerek yapılır.

Montaj yapılacak alanın temizliği yapılarak karbon film ısıtıcının altında kalabilecek ve ısıtıcıya zarar verebilecek materyal bırakılmadan temizlenmelidir. Tarihi camilerde de inşaatsız kurulum olduğundan kullanmakta hiçbir sakınca yoktur.

Mimar Isıtma dan fiyat almadan ısıtma yaptırmaya karar vermeyiniz.

Leave a Reply